Záchrana jde někdy obráceně!!!

V případě, že si s něčím nevíte rady ohledně systému Spirit, je zde to pravé místo na váš dotaz.
ZeXx86
Site Admin
Posts: 12987
Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Contact:

Mělo by stačit změřit napětí na výstupu portů ze SAT1 a SAT2.
Pokud to bude mezi červeným a hnědým ukazovat 3.3V je vše v pořádku.
Spirit System developer
soldatm
Posts: 61
Joined: Mon 29. Jun 2015 12:50:58

Díky, změřil jsem a na obou porter je mezi červeným a hnědým 3,3 V.
Děkuji a máte to prostě dobře vyrobeno!

Jakmile to půjde, vyzkouším v letu a dám vědět.


Díky!
Milan
soldatm
Posts: 61
Joined: Mon 29. Jun 2015 12:50:58

Dobrý den,

testoval jsem držení výšky a narazil jsem na zvláštní chování - viz video.

https://youtu.be/Ctje_VgLlIQ?is=lEoDN5EMUsw3YdcF

Pokud zapnu baterku, geolink se chytí a svítí - vše OK. Po zapnutí motoru !a až úplném roztočení! se ale Geolink rozbliká - periodicky, 1x. Blikat přestane až po úplném zastavení motoru.
Děje se mi to na 2 heli úplně stejně :
Goblin 500 Sport, spirit W1, wave, fw: 4.0.4, Geolink v1, fw: 1.4.1, regulátor Kontronik Jive 100A LV. - bez větráku, Motor Xnova 4020/2Y-1200 8P
Goblin 700 Compet., spirit W1, wave, fw: 4.0.4, Geolink v1, fw: 1.4.1, regulátor Kontronik Kosmik 160+ HV - verze fw: 4.17 - bez větráku, motor X-ERA Goblin edition, 4530-500 10p

Záznamy jsem smazal a nepomohlo.
Zkoušel jsem i uzemňovat ocas k motoru a stále stejné.
Stejně tak bylo stejné, pokud jsem prohodil Geolinky - k Spiritu v G500 jsem připojil Geolink na ocasu G700.

Na videu je vidět poposkakování cykliky - to bylo ve chvíli, když jsem z rádia dal držení výšky. Stejně mě to "hází" i ve vzduchu, proto jsem to začal znova řešit a na stole se projevilo takto - věřím, že pokud se vyřeší blikání/rušení geolinku, bude dobré i toto. I toto "skákání" ve vzduchu se mi děje u obou heli.

Že by způsoboval Kontronik?

Díky za pomoc,
Milan
ZeXx86
Site Admin
Posts: 12987
Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Contact:

Dobrý den,

vypadá to, že je aktivní držení výšky nebo jiná funkce, která ho využívá. To může způsobit poskakování cykliky. Když se omezí vertikální korekce, mělo by se to o mnoho zlepšit.

Děje se tak proto, že tyto funkce nejsou aktivní, dokud se motor neroztočí - nejde o rušení, ale o normální funkci. Jen je potřeba povypínat vše, co se nepoužívá (nemá být aktivní).
V kartě Diagnostika nebo Funkce geolinku je vidět, co je povoleno a aktivní.
Spirit System developer
soldatm
Posts: 61
Joined: Mon 29. Jun 2015 12:50:58

Dobrý den.
Asi jsem to napsal špatně:
- blikání Geolinku, viz video, začne vždy až po úplném roztočení a to u obou heli. V tuto chvíli cyklika neposkakuje a lítá/chová se vše normálně. Jen se po letu v logu někdy objeví hláška, že došlo ke ztrátě Geolink signálu a Geolink nesvítí

- to poskakování cykliky, co je vidět na videu, se děje až po aktivaci držení výšky. Na videu jsem ho cvaknul a pak šel kamerou na cykliku. Pak na videu cyklika hodně poskočí nahoru - to jsem fci vypnul. A pak zase začne poskakovat - opět jsem držení zapnul.

To stejné se děje i ve vzduchu - pokud zapnu držení výšky, začnou obě heli skákat nahoru/dolů. Když vypnu, zase normálně létám.

V manuálu je toto blikání popisováni jako rušení.


Díky za pomoc,
Milan
Post Reply